Stowarzyszenie
Stowarzyszenie Otwórzcie Drzwi

XVII FORUM PSYCHIATRII ŚRODOWISKOWEJ BENEFICJENTÓW, RODZIN I PROFESJONALISTÓW


Forum to było wspaniałym świętem pacjentów, ich bliskich i profesjonalistów, a odbyło się w Auli Nowodworskiej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W pierwszym dniu konferencji czyli 27 maja przemawiali uznani polscy specjaliści jak Profesor Maria Załuska, dr Izabela Ciuńczyk czy Profesor Hanna Karakuła-Juchnowicz.

W tym dniu też odbyła się bardzo ważna sesja na temat roli ekspertów przez doświadczenie w reformie psychiatrii w Polsce, w której my członkowie Stowarzyszenia oraz eksperci przez doświadczenie z innych miast, wzięliśmy czynny udział. Luiza Kula mówiła o relacji terapeutycznej w pracy asystenta zdrowienia, a Monika Syc przedstawiła propozycje standardów terapeutycznych czyli oczekiwania pacjentów od profesjonalistów, opracowane na spotkaniach Akademii Liderów Cogito. Sesję zamknęła dyskusja panelowa ekspertów przez doświadczenie z udziałem lekarek psychiatrii - dr Joanny Krzyżanowskiej-Zbuckiej i dr Renaty Mirowskiej-Masternak, która toczyła się wokół tematu pracy asystenta zdrowienia.

Drugi dzień konferencji czyli 28 maja zgromadził ekspertów z różnych krajów Europy zrzeszonych w Europejskiej Sieci Usługodawców Psychiatrii Środowiskowej EUCOMS, której przewodniczy dr Rene Keet z Holandii. Przedstawiciele EUCOMS zostali zaproszeni przez krakowskich specjalistów do Krakowa, by zobaczyć rozwój psychiatrii środowiskowej w naszym mieście i poznać sytuację w polskim systemie psychiatrii. Przedstawili też oni systemy psychiatrii w ich krajach. 

Forum zatem obfitowało w szereg ciekawych wystąpień, prezentacji i spotkań będących obfitym źródłem inspiracji dla wszystkich uczestników - zarówno tych z Polski, jak i zagranicy. 

crossmenu Skip to content