

W dniach 24-26 kwietnia 2026 r. odbył się kolejny moduł kursu dla Asystentów Zdrowienia. Tematem przewodnim było zdrowienie. Podczas zajęć identyfikowaliśmy nasze mocne strony, rozmawialiśmy o aktywnościach sprzyjających zdrowieniu i dobrostanowi, a także o różnych perspektywach i wymiarach zdrowienia, w oparciu o model "Zdrowego Dorosłego" Davida Bernsteina i koncepcje Mike Slade'a. Mówiliśmy również o wyznaczaniu celów metodą SMART, o naszych skojarzeniach związanych ze zdrowiem, chorobą i normą, omawialiśmy też na przykładach różnice między pomaganiem a wyręczaniem w kontekście pracy Asystenta Zdrowienia. Zajęcia prowadzili Przemek i Janek, a odbyły się one w przyjaznej przestrzeni Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Olszańskiej 5. Dynamika pracy była znakomita, a podczas zajęć rozwijały się ciekawe, osobiste i pełne refleksji dyskusje. Był to bardzo owocny i obfity w refleksje czas, tak dla uczestników, jak i dla prowadzących, co wybrzmiało w końcowym podsumowaniu modułu. Dziękujemy za wspólną pracę i liczymy, że nasze drogi jeszcze się przetną.
Kurs jest realizowany w ramach projektu Rozwój instytucjonalny i rozwój działań misyjnych Stowarzyszenia "Otwórzcie Drzwi" Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach RZĄDOWEGO PROGRAMU ROZWOJU ORGANIZACJI OBYWATELSKICH NA LATA 2018–2030 PROO.



